Karta SDXC Patriot EP 256 GB Test i Recenzja „przy okazji”

Test i recenzja Karta SDXC Patriot 256 GB

Potrzeba matką recenzji

Oto historia jak wiele innych. Bohaterką jest karta SDXC. Pojawiła się u mnie potrzeba dodatkowej pamięci. To co oferuje mój SSD przestało mi wystarczać aby połączyć pracę z rozrywką na jednym laptopie, a jak wiadomo – nic tak nie zjada dodatkowych gigabajtów jak porządna, w dobrej rozdzielczości rozrywka 😉

Zacząłem więc szukać odpowiedniej karty SD, która miałaby sprostać następującym oczekiwaniom:

  1. Na tyle pojemna abym nie zamartwiał się, że zaraz będzie pełna [czyli min 256GB]

2. Taka, którą obsłuży mój laptop [czyli max 256 GB] 

3. Na tyle solidna, żeby nie odmówiła współpracy zaraz po sprowadzeniu do kraju masowcem pod tanią banderą 😉

4. Szybka jak najszybsza [min. 30MB zapis i 80MB odczyt]

5. W najlepszej cenie spełniając powyższe oczekiwania.

Spośród wielu ofert najczęściej przekraczających kwotę 200zł, moją uwagę ceną i marką przykuła Karta SDXC Patriot EP 256 GB. Za kwotę 171 zł otrzymywałem wg producenta sprzęt spełniający standardy V30, U3, A1, UHS-I, co teoretycznie ma gwarantować transfer zapisu min. 30MB/s, a producent chwali się cyt.  „read up to 100MB/s” . Do tego cena za dostępny na powyższych warunkach GB też wypadła interesująco: 1GB/67 groszy.

Jak jest w rzeczywistości? Internetowa literatura jest w tym względzie skąpa, i ze świeczką szukać tu okraszonych wynikami prędkości testów. 

Mimo to No to nabyłem…

…i pokazuję jak jest:

Patriot SDXC 256 GB Co otrzymujemy w przesyłce:

  1. Karta SDXC;

2. Adapter z fizyczną blokadą zapisu;

Wszystko to zapakowane w solidny, bezpieczny blister ze wszystkimi oczekiwanymi certyfikatami i numerkami.

Wyjęcie karty z blistera nie nastręcza trudności, wystarczą nożyczki i nieco koncentracji. Sama karta jest solidna, nie wygina się i nie trzeszczy. Po wsunięciu w adapter wszystko tworzy dobrze złożony zestaw.

Karta dobrze spasowała się z adapterem i slotem czytnika w komputerze.

Test: Karta Patriot SDXC 256 GB

W Testach, na czystej, świeżo sformatowanej karcie uzyskałem 74MB/s zapisu i 92MB/s odczytu.

Test i recenzja: Karta SDXC Patriot 256 GB

Oczywiście przy parametrach pokładowego SSD rzędu 1110/635 MB/s taka karta przypomina chomika postawionego przy harcie ale powiedzmy szczerze – każda karta będzie tak wyglądać.

Karta Patriot SDXC 256 GB. Czy warto kupić?

Czy Karta SDXC Patriot EP 256 GB to dobre rozwiązanie? Zależy czego oczekujesz od pamięci – karta z takimi parametrami powinna bez problemów sprostać zapisowi danych w jakości 4K w czasie rzeczywistym, nawet jeśli ją zaszyfrujesz . Będzie też się dobrze spisywać jako repozytorium multimediów i gier.  Jeśli chodzi o mnie – jestem zadowolony z tego zakupu. Parametry gwarantowane zostały zostały osiągnięte, a fakt, że zostały znacznie przekroczone był miłą niespodzianką.

Na tym kończę ten mały off topic. Jeśli interesuje Cię bezpieczne przetwarzanie informacji, ochrona danych i organizacja procesów przetwarzania to zapraszam Cię do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *